Створити сайт на платформі WordPress не складає жодних труднощів, чого не скажеш про підбір плагінів, які зроблять ваш ресурс функціональним і зручним. Плагіни можна без перебільшення назвати фундаментом вашого сайту: вони виконують всі важливі функції, якими користуються як адміністратори, так і відвідувачі. Величезна колекція різноманітних плагінів є однією з основних переваг платформи WordPress в очах мільйонів користувачів. Однак достаток є одночасно і благом, і серйозною перешкодою: як серед такої різноманітності програм зробити правильний вибір?
Для багатьох сучасних тем WordPress вже визначено оптимальний набір плагінів, рекомендованих до установки. Такі плагіни є невід’ємною складовою теми, наділяючи її необхідними функціями. Тим не менш, у цій статті мова піде не про плагіни для конкретних тем, а про універсальні сервіси для WordPress.
Перш ніж рухатися далі, хочу дати вам одну цінну пораду: постарайтеся звести кількість плагінів до мінімуму , оскільки кожна додаткова програма уповільнює швидкість роботи вашого сайту. Переконайтеся, що ви використовуєте тільки найнеобхідніші плагіни, які є найкращими у своєму класі.
На пошуки потрібних плагінів в Інтернеті можна вбити цілий день, а то й більше. Щоб ви заощадили час, пропоную вашій увазі список кращих плагінів , які можуть стати в нагоді для вашого сайту або блогу на WordPress. Читайте також: Як створити логотип для сайту без навичок дизайнера?
1. Загальний кеш W3
Якщо ви хочете забезпечити рівну безперебійну роботу свого сайту, то без плагіна W3 Total Cache вам просто не обійтися. Швидкість роботи сайту важлива не лише для відвідувачів, а й для пошукових мереж. Якщо сторінки вашого ресурсу довго завантажуватимуться, ви неминуче втратите частину трафіку. W3 Total Cache творить дива: з сервісом вам не страшні різкі прирости обсягу трафіку, і велика кількість відвідувачів ніяк не позначиться на ефективності вашого сайту.
2. Finteza Analytics
Безкоштовний плагін веб-аналітики із практично необмеженими можливостями веб-аналітики. Відслідковує кількість відвідувачів сайту, їх географію, мови та пристрої, що використовуються, перегляди сторінок та скоєні події. У Finteza ви зможете переглядати дані щодо конверсій, джерел переходів та отримайте оцінку якості трафіку з виявленням ботів. Всі дані надходять у систему у повному обсязі та без затримок. При цьому все безкоштовно і без обмеження на кількість сесій, що відстежуються. Максимум різних метрик для оцінки вашого трафіку та широкий інструментарій з оптимізації конверсії – Finteza цілком можна назвати «швейцарським ножем» у світі веб-аналітики.
3. Генератор логотипів Logaster
Logaster Logo Generator є зручним онлайн-сервісом для створення логотипів та інших елементів фірмового стилю. Вам потрібно лише ввести назву свого сайту, і цей плагін запропонує десятки варіантів логотипів, які можна зберегти в медіа-бібліотеці WordPress. Завдяки повній інтеграції з WordPress, логотипи можна легко додати на головну сторінку або в статтю/тему за допомогою шорт-коду для WordPress, який наводиться поряд з логотипом.
Зареєструвавшись на сайті Logaster, ви зможете не тільки зберігати логотипи прямо на платформі та завантажувати їх у високій роздільній здатності, але й створювати та редагувати фавікони, візитки, конверти та бланки.
4. Оптипік
За допомогою сервісу OptiPic ви зможете оптимізувати (стиснути) усі зображення на сайті буквально у 2 кліки. Це прискорить роботу сайту, що позитивно позначиться і на SEO, і конверсії сайту.
Суть такої оптимізації – це зменшити вагу зображення в байтах, без втрати при цьому візуальної якості зображення. Чим менше важить картинка, тим швидше вона завантажується у браузері. Оптимізація зображень здійснюється відповідно до рекомендацій Google Pagespeed Insights.
5. Yoast SEO
WordPress SEO є не просто плагін для SEO, а цілий пакет інструментів для оптимізації вашого веб-сайту. З його допомогою ви зможете додавати заголовки та описи статей, а також метадані Open Graph, проводити аналіз сторінки, розміщувати XML-карту сайту та багато іншого. Відрізняється простотою установки та налаштування.
6. Wordfence Security
Wordfence забезпечує додатковий рівень захисту вашого ресурсу від хакерів та блокує IP-адреси ботів, які намагаються отримати доступ до сайту. Користувач може налаштувати отримання повідомлень у разі підозрілої активності на сайті, а платна версія програми включає професійну технічну підтримку.
7. Антиспам
Як і слідує з назви цього плагіна, він підтримує ваш ресурс у чистоті, автоматично блокуючи коментарі від спамерів. І, що важливо, він робить це, не змушуючи відвідувачів проходити тест Captcha і не ставлячи їм настирливих питань.
8. Google XML Sitemaps
Щоб залучити більше трафіку, необхідно інформувати пошукові системи про публікацію нового контенту на своєму ресурсі. Тут вам не обійтися без плагіна Google XML Sitemaps, який автоматично створює оновлену карту сайту та негайно передає її пошуковим системам. Навіщо чекати, доки пошукові системи самі виявлять новий пост на вашому сайті? Адже за цей час хтось може скопіювати ваш контент та видати його за свій! З плагіном Google XML Sitemaps можна спати спокійно.
9. Google Analytics
Інструмент Google Analytics надає можливість відстежувати та переглядати пошукову статистику для одного або кількох сайтів. Для цього вам навіть не потрібно заходити в Google Analytics: плагін відображає всі дані прямо на панелі інструментів WordPress.
10. Коментарі Disqus
Без області для коментарів не обходиться жоден сучасний блог. Disqus Comments є відмінним плагіном для WordPress, який дозволяє відвідувачам коментувати ваші статті і одночасно забезпечує захист від спаму. Рекомендую використовувати Disqus Comments замість “рідного” плагіна для коментарів, інтегрованого у WordPress. Disqus Comments не тільки відрізняється стильнішим інтерфейсом, але й надає користувачам більше функціональних можливостей. Більше того, ця програма автоматично синхронізує коментарі з вашою базою даних WordPress і створює відмінні умови для взаємодії з читачами.
11. WPForms
WPForms це, мабуть, найзручніша та зрозуміліша для новачків форма зворотного зв’язку, доступна для WordPress. За допомогою цього конструктора ви зможете всього в пару кліків створювати форми зворотного зв’язку, електронної підписки, замовлень, платежів, а також багато інших типів форм. Доступний спрощений, але не менш ефективний варіант цього плагіна WPForms Lite.
12. OptinMonster
OptinMonster можна сміливо назвати найкращим плагіном для генерації лідів. З його допомогою користувачі можуть нарощувати базу своїх передплатників, створюючи красиві форми передплати (опт-ін) та спливаючі повідомлення. Сервіс рясніє різними функціональними можливостями: націлення відвідувачів на основі переглянутих ними сторінок, аналітика, роздільне тестування, та спеціальна технологія, яка виводить на екран вікно з привабливою пропозицією, коли користувач збирається залишити сайт.
13. Реактивний ранець
Jetpack – це ефективний плагін для розшарування контенту. Одним із найкращих інструментів цієї програми є модуль для розшарування контенту в соціальних мережах: він використовує лаконічний код і не уповільнює роботу сайту. Модуль відображає кількість розшарування контенту у всіх популярних мережах. А якщо ви розберетеся в розширених налаштуваннях, то JetPack навіть сортуватиме ваші пости за кількістю розшарівань. Крім стильних кнопок для розшарування Jetpack також пропонує великий вибір корисних інструментів, що працюють на грамотно написаному коді.
14. VaultPress
Думаю, що будь-який власник сайту розуміє, наскільки важливо мати резервні копії свого сайту, що зберігаються у надійному віддаленому місці. Навіть якщо ви користуєтеся послугами першокласного провайдера, який щодня створює резервні копії всього вашого сайту та забезпечує багаторівневий захист, не можна повністю виключати ризик того, що ви можете втратити всі ваші дані через випадкову помилку людини. В такому випадку Vault Press дозволить вам відновити весь сайт на кілька кліків.
15. WP Migrate DB
WP Migrate DB значно спрощує процес переміщення баз даних та медіа-бібліотек з одного місця до іншого. Багато хто з вас з власного досвіду знає, як непросто переміщати сайт з одного хостингу на інший або з віддаленого сервера до локального середовища розробки. З WP Migrate DB ви зможете забути про ці проблеми!
16. Простий віджет зображення
Плагін Simple Image Widget буде дуже доречним, якщо вам потрібно розмістити на бічній панелі зображення, яке буде служити посиланням або відображати який-небудь текст. Поєднуючи в собі приємний, простий інтерфейс та строго необхідний набір базових функцій, цей плагін чітко виконує своє вузьке завдання.
17. Акісмет
Плагін Akismet ефективно чистить ваш блог від спам-коментарів. Пропускаючи всі коментарі через сервіс Akismet Web, інструмент відокремлює спам від реальних коментарів. Всі користувачі можуть бачити, які записи були позначені як недоречні або видалені. Коментарі, які були позначені як спам або з яких ця мітка була знята модератором, виділяються кольором.
18. WooCommerce
WooCommerce це безкоштовна програма для онлайн-торгівлі, за допомогою якої ви можете легко організувати продаж товарів або послуг з вашого сайту. Завдяки бездоганній інтеграції з WordPress, WooCommerce по праву вважається найкращим плагіном у своєму класі, який надає власникам онлайн-магазинів та розробникам широкий набір функцій. Відрізняючись великою гнучкістю, плагін сумісний із сотнями безкоштовних та платних розширень для WordPress. На даний момент WooCommerce використовується в 30% всіх онлайн-магазинів, випереджаючи за популярністю всі інші плагіни свого класу.
19. КОШТИ
FONDY — це універсальна міжнародна платіжна платформа, яка має на меті дати можливість власникам сайтів та мобільних додатків приймати онлайн платежі від своїх клієнтів. Прийом платежів можливий у будь-якій валюті та країні, що помітно виділяє продукт серед конкурентів.
20. Все в одному SEO Pack
Якщо ви вирішили зайнятися просуванням свого ресурсу в пошукових мережах, то серед використовуваних вами інструментів обов’язково має бути присутнім плагін All in One SEO Pack. З його допомогою ви можете створювати оптимізовані для SEO заголовки сторінок (відображаються у верхній області веб-браузера), описи домашніх сторінок (відображаються під вашою URL-адресою в результатах пошуку), і ключові слова, що стосуються теми вашого контенту.
21. Перевірка битих посилань
Цей сервіс сканує ваш сайт і повідомляє (через панель інструментів WordPress або електронною поштою) про наявність непрацюючих посилань або відсутні зображення. Більш того, за допомогою Broken Link Checker можна замінювати непрацюючі URL на справні.
22. Контактна форма 7
Використовуючи цю програму, що легко кастомізується, ви можете додати на свій сайт зручну форму зворотного зв’язку. Плагін Contact Form 7 інтегрований з інструментами CAPTCHA та Akismet, забезпечуючи надійний захист від спаму.
23. Редагувати потік
Цей плагін поєднує у собі все, що необхідно користувачеві для керування своїм контентом. Наприклад, наочний календар, який показує графік публікації ваших постів. Для обговорення постів з іншими авторами контенту передбачено спеціальний розділ для редакторських коментарів. Під час додавання нових коментарів учасники отримують автоматичні повідомлення.
24. Редакційний календар
З цим зручним плагіном ви більше не плутатиметеся в датах публікації своїх статей. А щоб перемістити публікацію поста на іншу дату, достатньо перетягнути його за допомогою миші. Editorial Calendar нагадує календар, вбудований у плагін Edit Flow. Це відмінний вибір для тих користувачів, кому потрібен тільки календар, без додаткових функцій.
25. WP Smush
Вірний спосіб прискорити роботу вашого сайту – оптимізувати розміщені на ньому зображення. Навіщо обробляти кожне зображення вручну, якщо цю роботу може зробити за вас WP Smush плагін?
26. Монослов
Soliloquy це, без перебільшення, найкращий чуйний слайдер для WordPress. У той час як багато подібних програм уповільнюють роботу вашого сайту, негативно впливаючи на показники SEO, Soliloquy завантажує слайдери миттєво! Цей плагін оснащений багатьма корисними функціями і навіть має безкоштовну версію.
27. AdSanity
AdSanity це програма управління рекламними оголошеннями, головна перевага якої полягає в простоті використання. З Adsanity додати нове рекламне оголошення так само легко, як додати до блогу новий пост. Завдяки різноманітним віджетам та шорт-кодам, ви можете розміщувати оголошення на бічних панелях, усередині постів та на сторінках. Ви можете створювати як тимчасові (відображаються протягом певного періоду часу), так і нескінченні (показуються, поки ви їх не видалите) оголошення. Більш того, сервіс показує користувачеві діаграми та статистику переглядів та кліків рекламних оголошень.
28. Галерея «Енвіра».
Якщо основу вашого сайту складають фотографії та зображення, програма Envira Gallery стане вашою правою рукою в управлінні ресурсом. Це чуйний плагін, який дозволяє створювати красиві галереї зображень із привабливими ефектами, простою навігацією та гнучким дизайном. Швидко працює і добре виглядає на всіх типах пристроїв. Оцініть безкоштовну версію Envira Gallery Lite прямо зараз!
29. Блокування входу
По суті будь-який користувач має необмежену кількість спроб введення ідентифікаційних даних на вашому сайті. Цією лазівкою користується багато хакерів, які можуть спробувати проникнути в область адміністратора, пробуючи один пароль за іншим. Login LockDown обмежує кількість спроб введення пароля. Коли ліміт вичерпано, розумний плагін тимчасово блокує вхід до панелі адміністратора.
30. Table Press
У редакторі постів, що вбудований у WordPress, ви не знайдете функції для створення таблиць. Якщо вам потрібно додати таблицю, на допомогу прийде плагін TablePress. Створюйте таблиці в WordPress, додавайте їх у пости, на сторінки та навіть у віджети. Також доступна функція експорту табличних даних.
31. WPtouch
З WPtouch створити мобільну версію сайту на WordPress найпростіше. Жодна чуйна тема не може конкурувати за функціональністю з цим плагіном. Бажаєте зробити свій ресурс зручним для мобільних користувачів? Тоді WPtouch це ваш вибір!
32. ThirstyAffiliates
Якщо ви вирішили заробляти на партнерському маркетингу, раджу звернути увагу на ThirstyAffiliates. Це найкращий сервіс для управління партнерськими посиланнями, який дозволяє додавати, приховувати та навіть експортувати посилання, а також автоматично замінювати посиланнями на вибрані ключові слова.
33. Зендеск
Zendesk це найкраща хмарна програма підтримки користувачів, яка поєднує у собі гнучкість, функціональність та зручність використання. Це незамінна програма для компаній, що розвиваються. Тепер ви зможете додати на свій сайт або блог зручну контактну форму, щоб приймати запити від користувачів та своєчасно відповідати на них.
До цього списку напевно не увійшли багато інших корисних плагінів для WordPress. Діліться своїми улюбленими сервісами у коментарях! А я сподіваюся, що завдяки цій статті ви відкрили для себе нові програми, які зроблять ваш сайт чи блог на WordPress ще кращим!