Як створити свій сайт безкоштовно. Перед вами — дуже просте керівництво про те, як за годину зробити сайт з нуля.
Щоб створити сайт, потрібно виконати всього три простих кроки:
1. Вибрати платформу для сайту
2. Вибрати доменне ім’я (www.) та хостинг
3. Налаштувати та кастомізувати сайт
КРОК #1: Вибір платформи
Насамперед, необхідно вирішити, на якій платформі ви робитимете свій сайт. Це питання вимагає до себе підвищеної уваги. Існує великий вибір систем керування контентом. Буде прикро, якщо через деякий час ви зрозумієте, що вибрана вами система зовсім не підходить для вас та вашого сайту.
Зробити сайт з повним функціоналом та гарним дизайном під силу кожному, навіть новачкові зі скромними знаннями про комп’ютери та все, що з ними пов’язано. Але майте на увазі, що неправильний вибір платформи може призвести до великих проблем.
Використання деяких платформ вимагає знання основ HTML/CSS або інших мов кодування, тому вам слід оцінити свої здібності в цій галузі. Для новачків ідеально підійде платформа WordPress.
WordPress, Drupal і Joomla є три основні платформи, на яких базується більшість вебсайтів. Нижче наведено статистику використання найпопулярніших платформ у 2020 році:
- WORDPRESS – 50% вебсайтів
- DRUPAL – 18% вебсайтів
- JOOMLA – 7% вебсайтів
Як випливає з діаграми, майже половина веб-сайтів розробляється на платформі WordPress.
Чому WordPress, а чи не конструктори сайтів (Wix, Ucoz)?
Тому що на даний момент WordPress це найпростіший спосіб створення веб-сайту. Але є й найважливіші причини:
1. Платформа WordPress БЕЗКОШТОВНА та пропонує великий вибір тем.
Завантажити та встановити WordPress можна абсолютно безкоштовно. Більше того, спільнота розробників WordPress потрудилася на славу, створивши багато красивих тем і шаблонів. Таким чином, ви зможете підібрати унікальне оформлення та запустити свій сайт набагато швидше, ніж очікувалося.
2. Ідеальний варіант для новачків.
Якщо ви вмієте користуватися Microsoft Word, у вас не виникне проблем із додаванням контенту. Ви можете додати будь-які безкоштовні плагіни на свій сайт, перетворивши його на односторінковий сайт візитку або зробивши його схожою на сторінку в соціальній мережі . Плагіни дозволяють вам додавати форми зворотнього зв’язку, форми для оформлення підписки, галереї зображень та багато іншого.
3. WordPress підходить як для великих, так і маленьких сайтів.
Звичайний блог, красивий комерційний сайт, онлайн-магазин … Платформа WordPress відмінно підійде для практичного будь-якого вебсайту. Цю платформу використовують такі онлайн-гіганти, як eBay, Mozilla, Reuters, CNN, Google Ventures і навіть NASA.
4. Ваш сайт буде «чуйним», тобто працювати на будь-яких мобільних пристроях.
Ваш вебсайт відмінно виглядатиме і працюватиме на будь-якому мобільному пристрої, включаючи смартфон і планшет. Вам навіть не потрібно спеціально наймати веб-дизайнера.
5. Гарна технічна підтримка та велика спільнота розробників, які готові допомогти.
Оскільки платформою користується величезна кількість людей (вебмайстрів, блогерів, розробників тем і плагінів), ШВИДКО знайти відповідь на питання, що цікавить вас, стає набагато простіше. Більше того, WordPress пропонує багато безкоштовних ресурсів, розташованих на Youtube та форумі технічної підтримки платформи.
Існують й інші конструктори веб-сайтів та системи управління контентом.
Drupal це багатофункціональна платформа, яка особливо популярна серед веб-розробників та досвідчених кодувальників. Однак для новачків це не найкращий вибір, оскільки робота з платформою потребує спеціальних знань.
Платформа Joomla схожа на WordPress і відмінно підходить для різних сайтів. Але щоб заточити платформу під свої потреби, ви повинні вміти кодувати (хоча б трохи). Дивіться статистику інших популярних CMS .
Чому конструктор сайтів?
Конструктор сайтів є найпростішим та найшвидшим способом створення сайту. Доступний для кожного, не вимагає знань програмування, html, css і т.д. Як правило, хостинг вже включено у вартість. Ще одна відмінна риса – безпека. На відміну від CMS хакери не зможуть зламати ваш сайт. Провідним російським конструктором сайтів є Nethouse . Він має вигідні ціни (від 1 карбованця на місяць), безліч зручних інтеграцій з іншими популярними сервісами. Крім того, ресурси, що працюють на ньому, відмінно індексуються в пошукових системах.
КРОК #2: Пошук доменного імені та хостингу
Щоб запустити новий веб-сайт, вам знадобиться дві речі:
- Ім’я домену (веб-адреса: yoursitename.com)
- Хостинг (сервіс, який підключає ваш сайт до Інтернету)
Сама платформа WordPress безкоштовна, але доменне ім’я та хостинг обійдуться вам приблизно 3-5 доларів на місяць. Від такої суми ваш бюджет не постраждає.
Власне доменне ім’я виглядає солідніше, ніж сайт на чужому домені (yourbusiness.my-free-website.com). Тим більше, що ціна цілком прийнятна.
Також завдяки власному хостингу ваш сайт буде завантажуватися швидше і працювати справно.
Як знайти доменне ім’я та хостинг?
Ми рекомендуємо використовувати Majordomo – популярний російський хостинг-провайдер, за допомогою якого ви можете розмістити сайт в Мережі (від 99 рублів на місяць – дешевше, ніж чашка кави) і зареєструвати домен. Компанія має одну із найшвидших платформ віртуального хостингу в Рунеті на SSD-дисках. Перші 14 днів хостингу надаються безкоштовно. У подарунок до хостингу ви отримаєте цілу низку подарунків: 3000 рублів на рекламу в Google, SSL-сертифікат, захист від DDoS-атак та багато іншого.
Також ви можете ознайомитись з пропозиціями інших провайдерів хостингу . Ви можете навіть зважитися на самостійний хостинг, але зважте, що це дуже складно. Щоб уникнути проблем у майбутньому, краще придбати добрий хостинг, який відповідає всім вимогам платформи WordPress.
З придбанням доменного імені та хостингу ви також отримаєте особисту адресу електронної пошти (або адреси). Адреса You@YourSite.com виглядає набагато професійніше, ніж стандартна адреса на Gmail або Yahoo.
Якщо у вас вже є доменне ім’я та хостинг, сміливо пропускайте цей крок і переходьте до Кроку 3, присвяченого настроюванню сайту.
Яке доменне ім’я вибрати?
Вибір хорошого імені для веб-сайту може стати найскладнішим завданням у процесі створення веб-сайту. Доменне ім’я має бути:
- що привертають увагу
- унікальним
- легко запам’ятовується.
ЯК ВИБРАТИ ДОМЕННЕ ІМ’Я: КОРОТКЕ КЕРІВНИЦТВО
Я зібрав кілька основних порад, які допоможуть вам підібрати хороше доменне ім’я для вашого сайту:
1. 10 ключових слів
Складіть список із 10 ключових слів, які найбільш точно характеризують ваш бізнес. Потім почніть експериментувати з ними: розділяйте їх на частини, складайте нові слова, додавайте префікси і суфікси. Так у вас з’явиться багато цікавих ідей для назви домену.
2. Ім’я має бути унікальним
Не варто купувати ім’я, через яке ваш сайт плутатиме з іншим сайтом. Орієнтуйтесь на унікальність, інакше ваш проект зазнає невдачі ще до запуску. Ніколи не купуйте домени, які є видозміненою формою вже існуючого імені (множина імені; ім’я, написане через дефіс або з помилками).
3. Вибирайте імена з розширенням .com та місцеві домени верхнього рівня
Сьогодні браку розширень доменів немає. Але проблема полягає в тому, що лише деякі з них заслуговують на вашу увагу. Якщо ви збираєтеся створювати та розвивати свій власний бренд, то для цієї мети найкращим варіантом вважаються доменні імена з розширенням .com. Якщо ви хочете залучити на свій сайт міжнародну аудиторію, вибирайте розширення .com, .org або .net (саме в цій послідовності).
Віддавайте перевагу місцевим доменам.
4. Ім’я має легко запам’ятовуватися та дозволяти легко знаходити ваш сайт
Хоча люди зазвичай шукають сайти через пошукову систему Google, ваше доменне ім’я має бути легким у написанні. Відмовтеся від занадто довгих імен, а також від імен, які мають складне написання або включають складно запам’ятовуються слова або звуки. Це завдасть великого удару по маркетинговій цінності вашого бренду.
5. Ім’я має залишатися в пам’яті
Подбайте про те, щоб ваше доменне ім’я було звучним і таким, що запам’ятовується. Тоді людям буде простіше радити ваш сайт один одному та знаходити його в Інтернеті. У вас може бути чудовий веб-сайт, але про нього ніхто не буде говорити просто тому, що люди не зможуть згадати його назву.
6. Коротке доменне ім’я – запорука успіху
Коротке доменне ім’я легко пишеться та легко запам’ятовується. Більше того, коротке ім’я дозволяє вмістити більше символів в URL на сторінці результатів пошуку і гармонійно виглядає на рекламних матеріалах.
7. Не забувайте про авторські права
Хоча ця помилка зустрічається і рідко, вона може стати смертельним ударом для домену та компанії. Вибравши ім’я для свого веб-сайту, переконайтеся, що ви не порушуєте авторські права інших людей. Перед тим як купувати URL, обов’язково перевірте його доступність на сайті copyright.gov.
8. Уникайте цифр та тире
Якщо ім’я містить тире або цифри, його складніше вимовляти, запам’ятовувати та набирати на клавіатурі.
КРОК #3: Налаштування веб-сайту
Отже, ви купили доменне ім’я та визначилися з хостингом. Початок покладено!
Тепер настав час запускати вебсайт. Насамперед, необхідно встановити WordPress на ваш домен.
Установка WordPress
Існує два способи встановлення платформи WordPress, причому один з них НАМНОГО простіше іншого.
1. Щоб створити сайт на WordPress (Joomla або Drupal), використовуйте функцію «Установка в один клік».
Практично будь-який хостинг, що себе поважає, пропонує функцію «Установка в 1 клік» для WordPress, що значно спрощує завдання.
Якщо ви зупинили вибір на Majordomo або подібному до нього хостингу, ви знайдете цю функцію на панелі управління свого акаунта.
Ось що вам потрібно зробити (на різних хостингах ці кроки можуть трохи відрізнятися):
1. Увійдіть у свій хостинговий обліковий запис.
2. Перейдіть до панелі керування.
3. Знайдіть піктограму WordPress або Website.
4. Виберіть домен, на якому ви бажаєте встановити свій сайт.
5. Натиснувши кнопку Install Now (Встановити зараз), ви отримаєте доступ до свого нового веб-сайту на WordPress.
2. Встановлення вручну (за потреби)
Деякі хостингові компанії не надають функцію «Установка 1 клік» для WordPress. У такому випадку дотримуйтесь цієї інструкції, щоб встановити WordPress вручну:
1) Завантажте WordPress звідси: http://wordpress.org/download
2) Створіть нову папку на робочому столі та розархівуйте в неї WordPress
3) Знайдіть файл wp-config-sample.php і перейменуйте його на wp-config.php
4) Відкрийте файл wp-config.php (наприклад, у Блокноті) та введіть такі дані:
- define(‘DB_NAME’, ‘database_name_here’); – Ім’я бази даних (якщо не знаєте, запитайте у своєї хостингової компанії)
- define(‘DB_USER’, ‘username_here’); – Ваше ім’я користувача на хостингу
- define(‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’); – Ваш пароль на хостингу
Після зміни змініть файл.
5) Зайдіть на FTP-сервер вашого хостингу (для цього потрібно завантажити FileZilla). Адреса FTP-сервера зазвичай має такий вигляд: ftp.yourdomain.com. Ім’я користувача та пароль збігаються з ім’ям користувача та паролем для хостингу.
6) Якщо ви бачите файл “index”, видаліть його. Потім завантажте файл з папки з WordPress на FTP-сервер. У FileZilla можна перетягнути об’єкти мишею.
7) Потім зайдіть на URL: yourdomain.com/wp-admin/install.php
Ви побачите ось таку сторінку:
Заповніть поля – і готове!
Вибір теми/шаблону для сайту
Отже, ви придбали доменне ім’я та хостинг. Ви встановили та налаштували WordPress на своєму сервері. Тепер можна відправлятися досліджувати віртуальний світ вашого нового веб-сайту.
Настав час надати вашому сайту професійний/гарний/незвичайний (вибирайте будь-яке прикметник на свій смак) вигляд. Це дуже просто. Не встигнете озирнутися, як усе буде готове!
Платформа WordPress автоматично встановлює стандартну тему, яка виглядає так:
Ця тема називається Twenty Fifteen. Серед її переваг – простота та мінімалізм. Але ви, напевно, захочете підібрати для свого вебсайту щось більш унікальне.
На щастя, WordPress пропонує тисячі тем, які зроблять ваш сайт незабутнім.
Як підібрати ідеальну тему для веб-сайту?
1. Зайдіть в панель управління WordPress
Ось так виглядає панель управління WordPress:
Якщо поки що вам не все зрозуміло, не турбуйтеся. Я докладно поясню, що робити далі.
2. Перегляньте БЕЗКОШТОВНІ теми
Панель управління пропонує доступ до більш ніж 1500 безкоштовних тем для вашого сайту. На боковій панелі натисніть Appearance (Вигляд), а потім виберіть Themes (Теми).
Якщо у вас більш високі вимоги до оформлення сайту, варто звернути увагу на платні теми. Платні теми мають низку переваг у порівнянні з безкоштовними. По-перше, надійний код. По-друге, якісна технічна підтримка на випадок, якщо у вас виникнуть проблеми. Також платні теми виглядають ефектніше, мають більш широкий функціонал.
Але не поспішайте обирати платну тему. Я рекомендую вам уважно переглянути всі безкоштовні теми. Серед них зустрічається чимало справді якісних варіантів. Як видно зі скріншота вище, встановити нову тему для веб-сайту зовсім не складно. Для пошуку тем можна використовувати ключові слова та/або фільтри. Пошук відповідної теми може зайняти деякий час, але результат безперечно коштує зусиль! Намагайтеся вибирати «адаптивні» теми, тобто ті, які добре виглядатимуть на будь-якому мобільному пристрої. Для цього просто вкажіть “responsive” як одне з ключових слів!
3. Встановіть нову тему
Щоб встановити нову тему, натисніть спочатку на Install (Встановити), а потім на Activate (Активувати).
ВАЖЛИВО: Коли ви змінюєте тему, ваші пости, сторінки та контент нікуди не зникають. Ви можете міняти теми стільки, скільки хочете!
Як створити логотип?
При запуску нового сайту (чи блог або звичайний сайт) часто потрібно зробити для нього логотип ( як створити логотип для сайту, читайте тут ). Залежно від ваших художніх здібностей, створення логотипу може стати для вас або цікавим завданням, або реальним кошмаром. Існує безліч сервісів, які готові безкоштовно згенерувати логотип. Одним з таких сервісів є QSOWER .
Вам потрібно лише ввести назву вашого веб-сайту та вибрати тип свого бізнесу . Платформа генерує десятки варіантів відмінних логотипів. Ви можете відразу завантажити варіант, що сподобався, або попередньо відредагувати його. Logaster підтримує всі стандартні формати (PNG, PDF, SVG, JPEG). За допомогою Logaster створити професійний логотип тепер під силу абсолютно будь-якій людині, навіть без навичок у сфері дизайну.
Більш того, Logaster може похвалитися найновішими інструментами для редагування зображень. Ви можете легко змінювати колір, текст і розташування елементів на логотипі. Також Logaster пропонує широкий вибір іконок та шрифтів на будь-який смак.
Звичайно, найкраще найняти професійного дизайнера. Проте ціна такої послуги кусається, та й часу знадобиться набагато більше. Якщо такий варіант вас не влаштовує, ви завжди можете вдатися до допомоги онлайн-генераторів.
Приклади красивих логотипів ви можете знайти тут .
Як додавати контент та створювати нові сторінки?
Отже, ви встановили нову тему. Тепер можна розпочинати створення контенту.
Додавання та редагування сторінок
Бажаєте додати сторінку «Послуги» або «Про мене»?
- На бічній панелі керування виберіть Pages -> Add New (Сторінки – Додати Нову)
- Ви побачите сторінку дуже схожу на інтерфейс Microsoft Word. Додайте текст, зображення та багато іншого – словом, формуйте свою сторінку. Збережіть зміни.
Додавання сторінок до меню
Щоб додати нову сторінку до панелі навігації, виконайте такі дії:
- Натисніть Update (Оновити), щоб зберегти всі зміни на сторінці
- Натисніть Appearance -> Menus (Вигляд – Меню) на бічній панелі керування
- Знайдіть створену сторінку, позначте її прапорцем і натисніть Add to Menu (Додати в меню).
Додавання та редагування постів
Якщо ви хочете розмітити блог на своєму сайті, то тепер вам слід звернути увагу на розділ «Пости». Ви можете групувати свої посади за різними категоріями.
Щоб додати на свій сайт блог, ви можете використовувати різні категорії та пости. Наприклад, ви хочете створити категорію під назвою “Блог”. Для цього просто додайте її в меню та починайте розміщувати пости.
Ось що вам потрібно зробити:
a. Створіть нову категорію, обравши Posts -> Categories (Пости – Категорії).
b. Створіть пост, обравши Posts -> Add New (Пости – Додати новий). Написавши пост, додайте його у відповідну категорію.
Створивши категорію, просто додайте її до меню.
Кастомізація та необмежені налаштування
У цьому розділі я розповім вам, як ви можете настроювати свій веб-сайт.
Зміна заголовків та тегів
За заголовками сторінок користувачі визначають, якій темі присвячений ваш веб-сайт. Також заголовки впливають, як пошукові системи визначають рейтинг вашого сайту. Тому заголовки обов’язково повинні містити відповідні ключові слова (але звучати природно).
Кожна сторінка вашого сайту має мати унікальний заголовок. Наприкінці заголовка додаються теглайни. Щоб змінити заголовок та теглайн, виберіть Settings -> General (Параметри – Загальні) та заповніть таку форму:
Вимкнення коментарів для постів та сторінок
Деякі веб-сайти (переважно сайти компаній та організацій) забороняють користувачам залишати коментарі на сторінках.
Бажаєте закрити коментарі на сторінках WordPress?
1. Створюючи нову сторінку, натисніть Опції екрана. в правому верхньому куті.
2. Натисніть Discussion (Обговорення). Внизу з’явиться опція Allow Comments (Дозволити коментарі).
3. Приберіть прапорець з опціями Allow Comments.
Бажаєте, щоб коментарі були відключені на кожній новій сторінці за промовчанням?
Виберіть Settings -> Discussion (Налаштування – Обговорення) та зніміть прапорець з опції Allow people to post comments on new articles (Дозволити відвідувачам залишати коментарі до нових статей).
Створення статичної головної сторінки
Статична сторінка — це не змінена сторінка. На відміну від блогу, де нова стаття завжди відображається зверху, розміщення контенту на статичній сторінці залишається незмінним (як на домашній сторінці).
Щоб створити статичну головну сторінку, виконайте такі дії:
1. Виберіть Settings -> Reading (Налаштування — Читання)
2. Виберіть статичну сторінку, яку ви створили. Front Page означає вашу домашню сторінку, а Posts page — головну сторінку вашого блогу (якщо ваш сайт є не лише блогом).
Якщо ви не налаштуйте статичну сторінку, WordPress показуватиме ваші останні пости на домашній сторінці.
Редагування бічної панелі
У більшості тем WordPress справа розташована бічна панель (іноді вона розташована ліворуч).
Якщо ви бажаєте прибрати бічну панель або прибрати непотрібні функції (наприклад, Categories (Категорії), Meta (Мета) та Archives (Архіви)), виконайте таке:
1. Виберіть Appearance -> Widgets (Вид – Віджети) на панелі керування WordPress.
2. Тут ви можете перетягувати різні розділи на свою бічну панель або прибирати непотрібні функції.
Встановлення плагінів для розширення можливостей WordPress
Що таке плагін?
Плагіни – це додаткові модулі, які розширюють стандартні можливості WordPress, дозволяючи користувачам додавати нові функції та опції. Це зручні шаблони, які позбавляють вас необхідності створювати певну функцію з нуля.
За допомогою плагінів ви можете додавати галереї з фотографіями та форми зворотного зв’язку, а також оптимізувати свій веб-сайт і навіть створити онлайн-магазин.
Як встановити новий плагін?
Щоб встановити плагіни, виберіть Plugins -> Add New (Плагіни – Додати новий).
Для WordPress доступно 25 000 БЕЗКОШТОВНИХ плагінів, тому вибирати є з чого. Щоб встановити вибраний плагін , просто натисніть Install (Встановити).
Щоб заощадити ваш час, я склав список найбільш популярних та корисних плагінів:
- Contact form 7: Це дуже зручна функція. Завдяки ній відвідувачі можуть надсилати мені електронні листи, не заходячи до своєї електронної поштової скриньки.
- Yoast SEO для WordPress: Обов’язковий плагін для тих, хто хоче здійснити пошукову оптимізацію свого сайту. Інструмент дозволяє вам редагувати теги заголовків, мета-описи та багато іншого. І все це прямо на сторінці (більше ніяких налаштувань!)
- Google Analytics: Бажаєте відстежувати трафік на своєму веб-сайті та вивчати поведінку своїх відвідувачів? Тоді встановіть цей плагін, підключіть його до свого облікового запису Google – і готово!
Хоча це далеко не всі корисні плагіни, варто почати саме з них. Більше плагінів ви можете знайти тут .
От і все! Вітаю з успішним створенням нового веб-сайту!
Якщо вам не доводилося стикатися з написанням коду і працювати з вебсайтами, то створення сайту може здатися вам справді жахливим завданням. Але не поспішайте шукати веб-розробника. Цей посібник допоможе вам швидко і ефективно зробити сайт з нуля, причому абсолютно безкоштовно.
Якщо ви старанно дотримувалися цього керівництва, то ви – гордий власник свого власного сайту! Мені дуже сподобалося писати вам це керівництво, і я сподіваюся, що воно допомогло вам створити сайт, про який ви завжди мріяли!